Sınav Kaygısı ( Değerlendirme ) Ölçme Envanteri

Sınav Kaygısı ( Değerlendirme ) Ölçme Envanteri

Sınav Kaygısı ( Değerlendirme )Ölçme Envanteri

 

 

SINAV KAYGISI ÖLÇEĞİ

 

 

NEDEN VE NE ZAMAN KULLANILMALI ? Sınav kaygısı ölçeği sınav kaygısı yaşayan öğrencileri tespit etmek, sınav kaygısının nedenlerini ortaya çıkartıp, çözüm yollarını bulmak amacıyla kullanılır.

 

 

KİMLERE, NASIL UYGULANIR ? İlköğretim 6.7.8. sınıflar ile ortaöğretim kademesindeki tüm öğrencilere uygulanır. Sınıf rehber öğretmeni sınav kaygısı ölçeğini öğrencilere dağıtır, yönergesini okur ve ölçeğin uygulanmasını sağlar.

 

NASIL DEĞERLENDİRİLİR VE YORUMLANIR? Ölçek sonuçları cevap anahtarına göre yorumlanır, doğru şıkkını işaretleyenlere 1 puan, yanlış şıkkını işaretleyenlere ise puan verilmez. Cevap anahtarında yer alan bölümlerin her birinde bulunan puanlar, ayrı ayrı toplanıp, değerlendirilir. Ölçeğin yorumlanması, yorum anahtarına göre yapılır. Sınav kaygısı yaşayan öğrencilere gerekli bireysel ve grup rehberlik çalışmaları yapılır.

 

YÖNERGE :Okuduğunuz cümle sizin için her zaman veya genellikle geçerliyse, yanıtlarınızı girebileceğiniz sütundaki ilgili hücreye “doğru” anlamına gelen ( 1 ) rakamını, her zaman veya genellikle geçerli değilse “yanlış” anlamına gelen ( 0 ) rakamını yazı.

Sınav Kaygısı envanteri

SINAV KAYGISI ÖLÇEĞİ cevap anahtarı

SINAV_KAYGISI_ENVANTERİ_değerlendirme

 

 

 

Onur AYDOĞDU

Rehber Öğretmen

www.onuraydogdu.com

www.rehberlikuzmanim.com

 

Paylaş
Facebook
Twitter
LINKEDIN
Yazar
Onur-Ayd

Instagram

Invalid username or token.

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.